A Köln csak időlegesen mentette meg a Darmstadtot, megvan a Bundesliga első kiesője

A Köln az utolsó pillanatokban pontot mentett Mainzban

Fotó: Getty Images

2024.04.28 21:33Módosítva: 2024.04.28 21:33

A Mainz hazai pályán 1–1–et játszott a Kölnnel a Bundesliga 31. fordulójában, így a Darmstadt nem esett ki azelőtt, hogy pályára lépett volna. Igaz, a hesseniek a Heidenheim elleni vereséggel mégis búcsúztak.

A Mainz március 9-én demoralizáló pofont kapott a Bayern München otthonában, a 8–1-es kiütés viszont a jelek szerint inkább lelkesítőleg hatott a délnyugat-németországi együttesre.

A mainziak ugyanis azóta veretlenek, a Köln elleni meccs előtt megszerezhető 15 pontból 11-et begyűjtöttek, és amíg bő egy hónapja az osztályozó is majdhogynem álom volt, mostanra már a biztos bennmaradás sem elképzelhetetlen.

A csapat ugyanis a Köln ellen is folytatta remek sorozatát, Leandro Barreiro egy kontra végén a 29. percben megszerezte a vezetést, előtte Marvin Schwäbe csak középre tudott kiütni egy lövést. A Köln a második játékrész elején egyenlíthetett volna, de Luca Waldschmidt csúnyán a kapu mellé rúgott egy büntetőt.

Ám a ráadásban kapott egy újabb tizenegyest a Köln, Florian Kainz pedig ezt belőtte. Ez a siker azt jelenti, hogy a Darmstadt még nem esett ki, mielőtt a Heidenheim elleni meccsét lejátszotta volna. Igaz, a hesseniek nem tudtak élni a lehetőséggel, hiszen hazai pályán kikaptak.

Az utolsó pillanatban kicsikart döntetlennek köszönhetően a Köln nem került kilátástalan helyzetbe, igaz, hátránya még így is öt pont az osztályozós helyen maradt Mainzcal szemben. Az Union gól nélküli döntetlent játszott a Mönchengladbach vendégeként, Schäfer András a szünetben lépett pályára.

Gulácsi remekül védett a Dortmund ellen
Bundesliga

Lipcsében a jubiláló Gulácsit méltatják

Robert Andrich (balra) és a Stuttgart második gólját szerző Deniz Undav nagy csatát vívott egymással, a Leverkusen végül a 97. percben mentette döntetlenre a hazai bajnokit