A Genoa ellen csak ikszelt, hat tétmérkőzés óta nyeretlen a Milan – videóval

A fordítás sem volt elég, hatgólos mérkőzésen fordított a Milan.

Fotó: Getty Images

2024.05.05 19:59Módosítva: 2024.05.05 21:02

Értékes pontokat bukott el a Milan, a Fiorentina nem várt pofont kapott a Verona ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában.

A Milan számára egyetlen téttel bírt a Genoa elleni találkozó, minél hamarabb biztosítani kell a bajnoki ezüstérmet. A tervet hamar megnehezítette, hogy a vendégek kiharcoltak egy büntetőt már az 5. percben, amit Mateo Retegui értékesített. (0–1)

Sokat elárul az első játékrészről, hogy a vendégek összesen kétszer lőttek a kapura, a vendéglátó végül Alessandro Florenzi révén egyenlíteni tudott az első játékrész végén. (1–1)

A forgatókönyv megismétlődött a fordulás után, szinte egyből visszavette a vezetést a Genoa, ezúttal Caleb Ekuban talált a hálóba. (1–2) Úgy tűnt, az Inter után a másik milánói csapat is vereséget szenved a fordulóban, ám a 72. percben szöglethez jutott a Rossoneri, Matteo Gabbia pedig gólt fejelt. A következő beadásra Olivier Giroud érkezett remek ütemben, és megfordította az eredményt. (3–2)

Armand Laurienté döntötte el a mérkőzést.
Serie A

A kiesőjelölt másodjára is legyőzte az Intert – videóval

A mérkőzés a fordítás után sem zárult le, a 87. percben egészen kaotikus módon Malick Thiawról a saját kapujába pattant a labda, így pontot mentett a hősiesen védekező Genoa. (3–3)

A játéknap korábbi mérkőzésein nem várt pofont kapott a Fiorentina, a Verona verte 2–1-re az Ekl-elődöntőst. Előtte pedig a Cagliari 1–1-es döntetlent játszott a Lecce ellen, míg a Forsinone gól nélküli döntetlennel végzett az Empoli otthonában.