Ronaldo-dupla, döntőbe jutott az al-Nasszr – videóval

Ezúttal döntőbe jutottak Cristiano Roinaldóék.

Fotó: Getty Images

2024.05.01 21:56Módosítva: 2024.05.01 22:10

Nagyon simán nyert a Ronaldót felvonultató al-Nasszr, így bejutott a Szaúd-arábiai Király-kupa-döntőjébe, ahol az al-Hilal lesz az ellenfél.

Magabiztos első félidőt produkált az al-Nasszr, amely csapat már a 17. percben megszerezte a vezetést az al-Khaleej ellen. A vendégek kapusa rontott el egy felszabadítást, amit ki is használt Cristiano Ronaldo, aki fordulás után egyből a kapuba emelt. (1–0) Az előnyt a 37. percben Sadio Mané duplázta meg tizenegyesből, a félidő végére már eldőlni látszott a mérkőzés. (2–0)

A fordulás után is megamaradt a hazaiak fölénye, az 57. percben egy szép akció végén talált be ismét Ronaldo, s már 3–0 volt az állás. A csereként beálló Al-Torais ugyan szépített a mérkőzés végén, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. (3–1)

Az al-Nasszr döntőbe jutott, ahol a triplázni készülő al-Hilal lesz az ellenfél: a szaúdi listavezető az al-Ittihadot búcsúztatta az elődöntőben 2–1-el.