»
Közzétették a hangfelvételt, ez hangzott el a VAR-szobában Yamal meg nem adott góljánál – videóval

César Soto Grado (jobbra) játékvezetése mellett a Barcelona ebben a szezonban a három bajnokijából egyet sem nyert meg

Fotó: Getty Images

2024.04.22 19:13Módosítva: 2024.04.22 19:26

A játékvezetői csapat nem talált perdöntő bizonyítékot arra, hogy a Barcelona támadójának kísérleténél a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon.

A Spanyol Labdarúgó Szövetség (RFEF) a hivatalos Twitter-oldalán közzétette azt a beszélgetést, amely a VAR-szoba és César Soto Grado játékvezető között elhangzott a vasárnapi Real Madrid–Barcelona bajnoki rangadó (3–2) első félidejében, még 1–1-es állásnál, amikor a bírói csapat – a katalánok legnagyobb bánatára – nem adta meg Lamine Yamal találatát.

Ahogy Pedri és Bellingham, úgy a Real Madrid és a Barcelona csatája is élvezetes volt – a végén pedig az őszi rangadóhoz hasonlóan ismét a madridiak örülhettek, és megint az angol középpályás volt a hős
La Liga

Ismét Bellingham volt a hős az öt gólt hozó Real Madrid–Barcelona ütközetben – videóval

A magyarázat egyszerű, és ezt a nyilvánosságra hozott felvétel is alátámasztja: a VAR-szobában nem láttak olyan képet, amely minden kétséget kizáróan azt igazolta volna, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon.

– VAR-szoba: „Bizonyítékot keresünk, de ez a kameraállás nem használható. És ez a másik sem. És a harmadik sem.”
– César Soto Grado: „Nem kell rohannotok, ez fontos döntés. Ne kapkodjatok. Nézzétek meg az összes felvételt.”
– VAR-szoba: „César, szögletrúgással folytatjuk. Nincs bizonyítékunk arra, hogy a labda áthaladt a gólvonalon. Szöglet következik.”

Ekkor tehát még maradt az 1–1-es eredmény, a többi pedig már történelem: a Barcelona a második félidőben másodszor is megszerezte a vezetést, de a Real Madrid fordított, és győzelmével óriási lépést tett a bajnoki cím begyűjtése felé.