»
Dárdai Palkó találata is kevés volt, hatgólos meccsen kapott ki a Hertha – videóval

Dárdai Pál csapata három mérkőzés óta nyeretlen.

Fotó: Getty Images

2024.05.05 15:30Módosítva: 2024.05.05 15:32

Hiába Dárdai Palkó gólja, 4–2-re kikapott a Hertha, míg a listavezető Holstein Kiel hozta a kötelezőt a Bundesliga másodosztályának 32. fordulójában.

Az Elversberg kezdte jobban az összecsapást, momentumot sem hagyott Dárdaiéknak, Luca Schnellbacher pedig a 18. percben megszerezte a vezetést. A bekapott gól felkeltette valamelyest a Herthát, Fabian Reese gyorsan ki is egyenlített. A gólváltás után kétszer találták el a kapufát a berliniek – előszőr a játékrész végén, majd a fordulás után. (1–1)

A hidegzuhany ezután érkezett, ugyanis az 55. percben Schnellbacher vissza is vette a vezetést egy precízen eltalált lövés után. Választ erre is adtak a fővárosiak, Dárdai Palkó érkezett remek ütemben egy beadásra, a magyar játékos pedig közvetlen közelről a kapuba fejelt. (2–2)

Sokáig nem tarthatott az öröm, három perccel később már megint a hazaiak vették át a vezetést Paul Wanner révén, a mérkőzés végeredményét pedig Kevin Koffi állította be a 85. percben. (4–2)

A fővárosiak háromszor találták el a kapufát, Dárdai Palkó a 82. percben hagyta el a pályát, Márton végig játszotta a találkozót.