Négygólos meccset hozott a Bayern München és a Real Madrid BL-ütközete

Vinícius kétszer is bevette Neuer kapuját az Allianz Arenában

Fotó: Getty Images

2024.04.30 22:53Módosítva: 2024.04.30 22:56

Vinícius góljával a Real Madrid szerzett vezetést az Allianz Arenában, a fordulás után a Bayern Sané és Kane góljaival fordított, ám az utolsó szó a spanyolok brazil támadójáé volt – a négygólos döntetlen után a visszavágón dől el a továbbjutás.

Nem vesztegette az időt a Bayern München a Real Madrid elleni BL-elődöntő első felvonásán.

Az Allianz Arenában negyven másodperc sem telt a meccsből, és Sané lövése után máris Lunyin bravúrjára volt szükség, majd Kane löketét védte a vendégek ukrán kapusa. Nem sokkal később Sané tüzelt kicsit kiszorított szögből a jobb felső sarok mellé, a Bayern pedig később sem vett vissza a tempóból. Tizenegy perc alatt öt hazai kapura lövést jegyezhettünk fel, ám a célzással akadtak gondok: Müller visszagurítása után Musiala lőtt a léc fölé.

Aztán amikor kezdett kiegyenlítetté válni a meccs, Toni Kroos és Vinícius megvillant: a vendégek középpályása meglelte a lyukat a hazai sorok között, tökéletes mélységi átadással szolgálta ki a brazil támadót, aki 15 méterről a bal alsó sarokba gurított. 0–1!

A vezetés megszerzése után a Real Madrid a Manchester City otthonában már megcsodált szervezett védekezéshez nyúlt, gyakorlatilag teljesen lezárta a kapu felé vezető utat, mindezt úgy, hogy még átlövésből sem engedett lehetőséget a hazai együttesnek. A Musiala buktatása után megítélt szabadrúgás némi reményt jelentett a Bayernnek, ám Kane 16 méterről a jobb alsó sarok mellé küldte a labdát.

A fordulás után Kroos megduplázhatta volna a Real előnyét, ám Neuer védte honfitársa bal sarokra tartó lövését, a túloldalon pedig Sané villant! A német támadó a jobb szélen kapott labdát, befelé indult vele, majd 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1–1!

Sőt, négy perccel később már a bajorok vezettek! Musiala a tizenhatos bal csücskétől cselezett középre, Lucas Vázquez pedig a labda helyett ellenfele lábát találta el. A játékvezető tizenegyest ítélt, Kane pedig nem hibázott, a balra induló kapust becsapva a jobb sarokba gurított. 2–1!

Egy gyors ütemváltás, valamint egy remek lekészítés után az angol támadó újabb gólt szerezhetett volna, ám Camavinga lábáról szögletre vágódott a közeli lövés, majd a beívelés után az előrehúzódó Dier fejesét védte a vendégek ukrán kapusa.  Negyed órával a vége előtt a keveset mutató Bellinghamet Luka Modric váltotta, és ha már pályára lépett a horvát klasszis, adott is egy pazar labdát a Real gólszerzőjének, ám éles szögből nem tudott kifogni Neueren.

A 82. percben viszont Rodrygo kifogott Kimen, a tizenhatoson belül fordult le védőjéről, aki buktatta a támadót, a játékvezető pedig ismét büntetőt ítélt. Az ítéletvégrehajtást Vinícius vállalta magára, és a jobbra vetődő kapust becsapva a bal sarokba lőtt. 2–2!

Vinícius Jr. kétszer mattolta Manuel Neuert az Allianz Arenában Fotó: Getty Images

Újabb gólt a hátralévő idő, valamint a három perces hosszabbítás sem hozott, így a Bayern München előny nélkül utazik a madridi visszavágóra – minden a sorozat királyának otthonában dől el.