Előnyben a Sopron a hetedik helyért

Kosárlabda

L.G. Gill is hozzájárult a győzelemhez (Fotó: Sopron KC)

2024.05.04 21:08

A Sopron 80–68-ra nyert Debrecenben a férfi kosárlabda NB I hetedik helyéért zajló párharc első mérkőzésén, míg az alsóházi rájátszásban a Kaposvár, az Atomerőmű és a Kecskemét ünnepelhetett szombaton.

Debrecenben a vendégek már a mérkőzés elején elléptek és előnyüket a mérkőzés végéig folyamatosan növelték, így győzelmük nem forgott veszélyben. A párharc kedden folytatódik Sopronban.

További hírekért kövesse a sportal.hu-t a Facebookon!

A Kaposvár előbb hosszabbításra mentette, majd megfordította a mérkőzést hazai pályán az MVM-OSE Lions ellen (109-101). Hasonlóan pontgazdag mérkőzést játszott egymás ellen az Atomerőmű és a Szedeák, a meccs pedig többek között Ryan Woolridge remek teljesítményének és 34 pontjának köszönhetően az Atomerőmű sikerével zárult.

A Kecskemét szintén hazai győzelmet ünnepelhetett a Körmend ellen.

KOSÁRLABDA
Férfi NB I, a 7. helyért, 1. mérkőzés:
Debreceni EAC-Sopron KC 68–80 (16–30, 14–11, 23–28, 15–11)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Sopron javára.
Alsóházi rájátszás, 6. forduló:
Kometa Kaposvári KK–MVM-OSE Lions 109–101 (24–29, 27–20, 23–25, 18–18, 17–9) – hosszabbítás után
Atomerőmű SE–SZTE-Szedeák 112–108 (35–25, 30–36, 33–23, 14–14)
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend 79–73 (24–16, 16–14, 23–26, 16–17)