»
Utolsó másodperces gól döntött a Veszprém drámai BL-csatájában

Ludovic Fabregas góljai is kellettek a Veszprém győzelméhez, a magyar csapat egygólos előnnyel utazhat az Aalborg elleni BL-visszavágóra Fotó: MTI/Vasvári Tamás

2024.04.25 20:27Módosítva: 2024.04.25 21:44

A Telekom Veszprém Jahja Omar dudaszó pillanatában szerzett góljával 32–31-re legyőzte az Aalborgot a BL-negyeddöntő első meccsén, és egy hajszállal közelebb került a kölni final fourhoz.

Andreas Nilsson, a Veszprém svéd óriásának utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzése a Veszprém Arénában.

Mikkel Hansen utolsó BL-meccse a magyar bajnok otthonában.

A kölni álom felé vezető út utolsó előtti lépése.

Sokféleképpen lehetett felvezetni a Telekom Veszprém és az Aalborg BL-ütközetét, az viszont tény, hogy sokak szerint minden idők legerősebb veszprémi kerete indult csatába csütörtök este a telt házas, pirosban pompázó Veszprém Arénában a dán vetélytárs ellen.

A parádés hangulatban kezdődő találkozón a vendégek villantak először, egy rossz bejátszás Fabregas felé, valamint egy elkapkodott hazai lövés, és máris 2–0-ra vezettek a dánok. Hugo Descat kihagyott hétméterese (Landin védett) nem sokat segített, szerencsére Jahja Omar pontosabban célzott. Az viszont nem sok jót jelentett, hogy a világ egyik legjobb kapusa, az ellenfél gólvonala előtt álló Niklas Landin már az elején elkapta a fonalat, Vailupau ziccerét is hatástalanította, míg a másik kapunál Corrales tehetetlen volt az első félidőben  szárnyaló Aleks Vlah lövése ellen (1–4).

A rémálomszerű kezdés folytatódott, Fabregas ejtése fölé szállt, Descat lövése megint a vendégek kapusában akadt el, Mikkel Hansen meg beverte a vendégek első hétméteresét – nem meglepő, hogy nyolc és fél perc után a hazaiakat irányító Momir Ilics időt kért. El-Dera góljába belefújtak, Thomas Arnoldsen lövése viszont besurrant a jobb alsóba, ekkor 1–6 állt az eredményjelzőn. Innen szép nyerni…

Nedim Remili gyors triplájával a felzárkózást legalább megkezdte a magyar csapat, a kapuban a Veszprém spanyol kapusa is kezdte elkapni a fonalat, Vailupau büntetője, Sandell betörésből szerzett gólja, és Descat találata után pedig már csak két góllal vezetett az Aalborg (8–10). Nem meglepő, hogy ekkor a dánok tartottak rögtönzött megbeszélést, sikerült is lelassítani a veszprémi rohamokat, Vailupau kétperces kiállítása után pedig egy elrontott hazai támadást üres kapus góllal büntetett az ellenfél (10–15).

Támadásban sokszor tanácstalannak tűnt a Veszprém, nem tudták kimozgatni a dinamikus lábmunkával dolgozó dán védelmet, a kikényszerített lövéseket pedig rendre góllal büntette az ellenfél – a lidércnyomásszerű első játékrész végén 17–12-re vezetett a dán együttes.

Momir Ilicsnek volt miről magyaráznia a Veszprém–Aalborg meccs szünetében Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A második játékrészt Fabregas gólja nyitotta, ám Barthold azonnal válaszolt, a Veszprém pedig az első félidőt végig a padon töltő Marguc és Elísson beállításával igyekezett felpörgetni a játékot. A szlovén szélső nem is sokáig tétlenkedett, Vailupau is értékesítette a hazai hétméterest, és az idény nagy részében Achilles-sarkot jelentő védekezés is kezdett összeállni. A hazaiak izlandi szélsőjének duplája tovább csökkentette a különbséget, Remili talpról elengedett lökete után pedig húsz perccel a vége előtt ismét két gólra zárkózott a hazai együttes (19–21).

Amikor már kezdett felcsillanni a remény, Barthold, valamint a Remili eladott labdája után betaláló Arnoldsen lehűtötte az egyre inkább tűzbe jövő hazai közönséget, szerencsére a francia olimpiai bajnok hamar javította hibáját. Sőt, egy labdaszerzést követő villámgyors lerohanás végén ismét az irányító villant (23–24), a Corralest váltó Jensen akrobatikus mozdulatokkal hozta a bravúrokat, ám Ilics együttese két percen belül a harmadik egyenlítési lehetőségét is elpackázta.

Az utolsó szűk negyedórára az Aalborg hét a hat elleni játékra váltott, és az 53. percben ez lett a veszte, egy elpuskázott támadás végén Casado az üres kapuba vágta a labdát – a Veszprém pedig 0–0 után ismét utolérte ellenfelét (27–27).

Öt perccel a vége előtt Fabregas kiállítása a legrosszabb pillanatban érkezett, Arnoldsen találatával ismét az Aalborg került előnybe, Elísson egyenlített, ám Barthold lövése átcsorgott Jensen lába között. Két és fél perce maradt a Veszprémnek, Ilics időkérés után Jahja Omar lökete ellen Landin is tehetetlen volt, így az utolsó egy perc döntött a csatáról (30–30). Az első támadás Hangaard góljával zárult, a hazaiak szélsője ismét egyenlített, majd egy eladott labda után Jahja Omar 5 másodperccel a vége előtt törhetett kapura. A dudaszó éppen a gól pillanatában harsant – a Veszprém szó szerint az utolsó másodpercben csikarta ki a győzelmet!

Köln egy hajszállal közelebb került Veszprémhez, ám a magyar együttesnek jövő héten a dán pokolban kellene kiharcolnia a final fourba jutást.