»
Összetört a Fradi BL-álma az Esbjerg otthonában

Klujber Katrin a Fradi legjobbja volt az Esbjerg otthonában, ám a zöld-fehérek búcsúztak a BL-től Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

2024.05.05 17:30Módosítva: 2024.05.05 17:30

Az egygólos hazai vereség után a Ferencváros nagyot küzdött az Esbjerg otthonában a BL-negyeddöntő visszavágóján, ám az első játékrészben mutatott gyenge védekezést a fordulás után már nem tudta kompenzálni – a hazaiak 29–24-re nyertek, így kettős győzelemmel jutottak a budapesti négyes döntőbe. Az előző idényben BL-fináléig menetelő Fradinak véget ért az európai kaland.

Pedig volt mibe kapaszkodni a Ferencváros idegenbeli BL-negyeddöntője előtt.

Egyfelől a magyar csapat az előző kiírásban a hatgólos hazai verséget követően idegenben hét góllal nyert a Metz otthonában a legjobb nyolc között, és végül meg sem állt a döntőig. A mostani sorozat rájátszásában a Brest elleni kétgólos vereségre ötgólos idegenbeli győzelemmel reagált. Így aztán hiába veszítette el 26–25-re az Esbjerg elleni negyeddöntő első, hazai meccsét, a visszavágó előtt korántsem tűnt lefutottnak a párharc.

A meccs viszont nem kezdődött jól, Nora Mörk már az első támadásnál mattolta Janurik Kingát, majd Lekicset küldték ki két percre a hazai átlövővel szemben elkövetett szabálytalanságért.  Mire letelt a kiállítás, már 3–0-ra vezettek a hazaiak, és bár Klujber az ötödik percben megtörte a jeget, a hazaiak az első percekben szétzilálták a Fradi-védelmet, 5–1-es hátrányban időt is kért a zöld-fehéreket irányító Allan Heine.

Bár Bölk hamar villant, Lekics kapufáról kifelé pattanó hétmétereséért nagy kár volt. Klujber és Márton Gréta góljaival pedig próbált meccsben maradni a Fradi (7–4), ám a csapatot oly sokszor megmentő Malestein kísérletei ezúttal nem jöttek be, Edwige kiállítása és Mörk kegyetlenül bevert hétméterese után pedig már öttel vezetett a vetélytárs (9–4).

Az Esbjerg nem is engedte ennél közelebb vetélytársát, Lekicsnek sem igazán ment a játék, a kapuban Janurik sem hozta az extrának számító védéseket, Nielsen találata után pedig hatgólosra hízott a hátrány. A Fradi hét a hat elleni játékra váltott, ám az első támadás mindjárt egy eladott labdával ért véget, a nyártól Győrbe költöző Breistöl átlövése után pedig kezdett elúszni a hajó (14–7). A szünetig nem is tudta csökkenteni hátrányát a halvány napot kifogó FTC, a 17–10-es félidei állás pedig több, mint kényelmes volt az Esbjergnek.

A fordulás után felcsillant némi remény, Hársfalvi, Cvijics és Bölk góljai után négygólosra csökkent a hátrány, Solberg viszont beindult, a 40. percben 5/5-nél járt, így az első játékrészben kisebb sérülést összeszedő Mörk nélkül is tartotta előnyét az Esbjerg. Ezzel együtt támadásban megjött a lendület és a pontosság, már „csak” a stabil védekezés hiányzott. Malestein kihagyott büntetője és elpuskázott helyzete nagyon nem hiányzott, szerencsére a Kisfaludy által kiharcolt következő hétméteresnél Klujber keze nem remegett meg (24–20).

Negyedórával a vége előtt Bölk átlövésből csökkentette háromgólosra a különbséget, Breistöl két kihagyott helyzete után pedig Hársfalvi parádés ejtéssel mattolta a hazai kapust (24–22) – a gyenge kezdés után teljesen nyílt maradt a meccs az utolsó tíz percre. Kisfaludy kétperces kiállítása viszont a legrosszabbkor jött: a pályára visszatérő Mörk belőtte  hétméterest, majd gólpasszt adott Rikke Iversennek, így nyolc perc alatt kellett volna négygólos hátrányból fordítani.

Simon Petra átlövése beakadt a jobb alsó sarokba, ám a másik kapunál Rushfeldt találata után már csak elméletben maradt esélye a második félidőben nagyot küzdő, ám az első játékrész gyenge játékáért nagy árat fizető FTC-nek. A hazaiak 29–24-re nyertek, így kettős győzelemmel jutottak a budapesti négyes döntőbe.

Az előző idényben BL-fináléig menetelő Fradinak véget ért az európai kaland.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Esbjerg (dán)–Ferencváros 29–24 (17–10)
Ld: Solberg 6, Rushfeldt 5, Mörk 4, Breistöl 4, ill. KIlujber 7, Bölk 4, Cvijics 4

Továbbjutott: az Esbjerg 55–49-es összesítéssel

EZT OLVASTA MÁR?

Nehéz volt Katrine Lunde ellen játszani? – Veronica Kristiansen válaszolt – videóval
Sportal TV

Kari Brattset Dale és a Győr hatalmasat küzdött a Vipers ellen, és végül elérte célját, bejutott a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe Fotó: Kolozsvári Barnabás