»
Horváth Dávid: „Alárendelt szerepet játszottunk” – videóval

Sokat nem tehetett Horváth Dávid ezen a mérkőzésen, csapata nyolcvan percen keresztül emberhátrányban futballozott. (Fotó: Rácz Ádám/mtkbudapest.hu)

2024.05.03 22:17Módosítva: 2024.05.03 22:22

Az MTK Budapest vezetőedzője szeretné, ha nem rontaná el a csapat a korábban felépített nimbuszát.

Kádár Tamás kiállítása miatt az MTK a 10. perctől emberhátrányban futballozott a Fehérvár otthonában, és súlyos vereséget (0–4) szenvedett, pedig a bajnokságban több mint másfél év után újra a kezdőcsapatban védő Rácz Gergő tizenegyest is hárított.

Csatlakozz a WhatsApp csoportunkhoz a legfrissebb sporthírekért! Kattints ide!

„A korai, mérkőzést befolyásoló tényező megtörte a csapatot – kezdte értékelését Horváth Dávid, az MTK Budapest vezetőedzője a mérkőzést követő sajtótájékoztatón. – Irgalmatlan nehéz lett volna a pontszerzés, hiába volt még nyolcvan perc hátra. A mélységi indításokat nehezen kontrolláltuk, ezért átálltunk három belsővédős játékra. Az emberhátrány ellenére nem játszottunk jól, többet kellett volna támadnunk. Alárendelt szerepet játszottunk. A bajnokság előtti célunkat elértük, de azt kértem a szünetben, hogy tartsunk ki háromgólos hátrányban is, és ne romboljuk le, amit korábban felépítettünk."

Az MTK a következő fordulóban hazai pályán játszik, a Puskás Akadémia elleni bajnoki május 11-én, szombaton 15.30-kor kezdődik a Hidegkuti Nándor Stadionban.

Ezt olvasta már?

Sok babér nem termett a Lokinak a fővárosban a Ferencváros ellen az elmúlt nyolcvan évben. (Fotó: dvsc.hu)
NB I

Emlékszik még, hogy szerepel a Fradi hazai pályán a Debrecen ellen? – kvíz az NB I 31. fordulójáról

Az idősebb játékosok mellett a klub egyre többet foglalkoztatja a fiatalokat. (Fotó: Rácz Ádám/mtkbudapest.hu)
NB I

Ezer csapat közül huszadik az MTK

Ismét fogadtunk a Bayern meccsére is
Sportal TV

Sportál Fogadó: Ismét győz a Fehérvár? Mire megy az Újpest a Diósgyőrrel? Mit hoz a Barcelona hétvégi meccse?

Kövesd a Sportal cikkeit a Google hírekben is!