»
Valter Attila ismét nagyot bukott a Girón – videóval

Valter Attila valamivel kevesebb mint 26 kilométerrel a cél előtt viszonylag nagyot bukott

Fotó: Getty Images

MTI
2024.05.08 18:18Módosítva: 2024.05.08 18:19

Valter Attila bukott és végül a 165. helyen ért célba a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny csütörtöki ötödik szakaszán, amelyet a francia Benjamin Thomas nyert meg sprintbefutóban, miközben az összetettbeli elsőséget megtartotta a szlovén Tadej Pogacar.

A 28 esztendős Thomas a Genova és Lucca közötti 178 kilométeres etapon szökevénycsoport tagjaként sprintben verte meg a dán Michael Valgrent és az olasz Andrea Pietrobont. A francia szakaszgyőztes pályakerékpárban négyszeres világbajnok, háromhetes körversenyen viszont most aratta pályafutása első szakaszsikerét.

A kétszeres Tour de France-győztes Pogacar, valamint összetettbeli nagy riválisai egyformán 11 másodperces hátránnyal zárták az etapot, így a szlovén sztár megőrizte a rózsaszín trikót, előnye 46 másodperc a második Geraint Thomasszal, és 47 a harmadik Daniel Martínezzel szemben.

Valter Attila valamivel kevesebb mint 26 kilométerrel a cél előtt viszonylag nagyot bukott, a televíziós közvetítésben látottak alapján meg is sérülhetett, de végül cserekerékpárral folytatta a viadalt és a 165. helyen ért célba. Összetettben a 61. helyre csúszott vissza, hátránya csaknem tizennyolc perc Tadej Pogacarral szemben.